yasemin sungur

Yasemin Sungur

Yasemin Sungur, Ankara’da doğdu. İktisadi ve Ticarî İlimler Akademisinde okudu ve öğrenmenin hiç bitmeyeceğini öğrendi. Davranış Bilimleri, NLP, Koçluk, Bireysel ve Kurumsal Gelişim alanlarında farklı eğitimler alarak öğrenmeye devam ediyor.

1977 yılında iş hayatına başladı. Ziraat Bankası, Nashuatec, Ziraat Leasing, Microsoft Eğitim Merkezi, Deloitte&Touche, Örsa Holding’de insan kaynakları, eğitim, iletişim, pazarlama, halkla ilişkiler ve yönetim alanlarında eğitmen, iletişim uzmanı, İK yöneticisi, marka yöneticisi, pazarlama ve İK’dan sorumlu genel müdür yardımcısı ve genel müdür olarak çalıştı.

1997’de Performans Danışmanlık şirketini kurdu. Pek çok ulusal ve uluslararası markaya, şirkete danışmanlık yaptı, eğitim verdi.

Pek çok sosyal sorumluluk projesinde görev aldı. En severek yaptığı iş UNICEF – Çocuk Hakları Tanıtım Kampanyasında 2 yıl 12-18 yaş arasındaki çocuklara iletişim ve kampanya yönetimi seminerleri vermekti.

1999 Yılında Yasemin Sungur Gelişim Enstitüsü’nü kurdu, bireysel ve kurumsal gelişim alanında 7’den 70’e herkesin katılabileceği gelişim programları hazırlıyor. Daha çok yazmak ve anlatmak için sürekli okuyor ve izliyor.

Gelişim Lideri, Başarı Koçu ve Yazar, O bir Sohbetçi… Eğitmen, Danışman, Koç, Mentor, Konuşmacı olarak hizmet veriyor.
Kariyerim Gelecek mi? kitabının yazarıdır.

8 yıldır İstanbul Oyuncak Müzesinde “Kitap ile Sohbet” adlı etkinliği hazırlıyor ve moderatörlüğünü yapıyor.

Martı Dergisinin yaratıcısı ve üreticisidir. Gönüllü bir ekip ile her yönden gelişime katkı sağlayacak MartiDergisi.com isimli web blog dergiyi 6 yıldır yayınlıyor.

Proje üretmeyi sever, Gelişen Düşünceler Kulübü’nün fikir annesidir. Yazı Kampı yapıyor. Sosyal sorumluluk projelerinde görev alıyor.

Sungur hayatını, bir öğrenci olarak çıktığı, zamanla kaşif olarak devam ettiği bir yolculuk olduğunu düşünüyor ve iyi bir öğrenci, anne ve sevgili olmaya çalışıyor.

Evli, bir oğlu vardır.

EĞİTİMLER

KOÇLUK