Ufuk Gül

Ufuk Gül

1974 yılında Balıkesir’de doğdu. Lise öğrenimini Balıkesir’de tamamladıktan sonra, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu ve daha sonra  “İşletme Yönetimi” alanında “Yüksek Lisans Derecesini” aldı. Eğitimine İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde “İşletme” doktora programıyla devam eden Gül, yaptığı akademik çalışmalarla “aile işletmelerinde yönetim” konusunda yoğunlaştı. Satış tecrübesini, ilaç ve kimya endüstrisi alanlarında, Türkiye’nin önde gelen firmalarından Dempa Kimya A.Ş. ve arkasından Deva Holding Bünyesinde kazandı. Modaya ve hazır giyime olan ilgisiyle, yıllar içinde orta ve üst düzey yöneticilik yaptığı tekstil sektöründeki farklı şirketlerde; sosyal medya, satış, müşteri ilişkileri, kurumsal iletişim gibi pazarlama birimlerini kurma ve yeniden yapılandırma çalışmalarında bulundu. Özellikle Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya’ya yaptığı seyahatlerde, yurt dışı pazarlar konusunda tecrübeler edindi.

Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü MBA programında verdiği “Marka İletişimi”, “Pazarlama Stratejileri”, “CRM ve Veri Tabanlı Pazarlama”, “Satış Yönetimi” dersleriyle, birikimlerini öğrencileriyle de paylaşmaktan keyif almaktadır. “4CEO Yönetim Danışmanlığı AŞ’nin” kadrosunda “Proje Ortağı ve Eğitmen” olarak yer alan Gül, aynı zamanda İstanbul Moda Akademisi’nde (İMA) “Yurt Dışı Pazarlar” ve “Uluslararası Moda Perakendesi” konularında eğitimler vermektedir. Ayrıca, İstanbul Aydın Üniversitesi SEM’in ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’ne bağlı olan İMMİB Akademi’nin bir eğitmeni olarak da, iş dünyasının yerli ve yabancı profesyonellerine tecrübelerini aktarmaktadır.

Sonsuz bir öğrenme açlığı içinde yurt içi ve yurt dışında aldığı eğitimlerle kendini geliştirmeye devam ederken, sosyal sorumluluk bilinciyle de, doğaya olan saygısından TEMA, çocuklara olan sevgisinden Koruncuk Vakfı’nın gönüllü üyeliğini yapmaktadır.

20 yıla yaklaşan iş yaşamına, bir tekstil şirketinde “Genel Müdür” olarak devam etmektedir.

EĞİTİMLER