Taner Döven

Taner Döven

Taner Döven, 1966 yılında İstanbul’da doğdu. Nişantaşı F.M.V. Özel Işık Lisesi’nden sonra, 1989 yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu.

1990 yılında A.B.D.merkezli Alcon Laboratories Ltd.Türkiye ofisinin kurulmasında yer aldı ve 10 sene boyunca Bölge Satış Müdürlüğü, Pazarlama Müdürlüğü, Satış Direktörlüğü görevlerinde bulundu.

2000 senesinde girdiği Abdi İbrahim İlaç bünyesinde, Tanıtım Müdürlüğü, Kurumsal Tanıtım Müdürlüğü ve Pazarlama & Satış Müdürlüğü (İş Birimi Yöneticiliği) görevlerinde bulundu.

2005 senesinde Bilim İlaç’ta Stratejik Planlama Müdürü olarak çalıştıktan sonra, 2006 yılında Sandoz İlaç’ta Ulusal Satış Müdürlüğü görevini gerçekleştirdi.

2007 yılında Türkiye’de kurulan yabancı sermayeli Tabuk Pharmaceuticals firmasının sırasıyla Pazarlama & Satış Direktörlüğü ve Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

2010 yılında firma’nın Türkiye pazarından çekilmesi sonrası Üsküdar’da Eczane işlettikten sonra, 2013 yılında tekrar sektöre dönerek Seltek İlaç Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonunda bulundu.

Taner Döven, 26 senelik sektör deneyiminde, A.B.D.’de ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde almış olduğu ‘’Train the Trainer’’ eğitimleri sonrasında; İletişim Becerileri, Müzakere Teknikleri, İleri Satış Teknikleri, Takım Çalışması, İkna Teknikleri, Liderlik ve Takım Yönetimi, Etkin Sunum teknikleri ve konuşma becerileri, Beden dili konularında, İlaç firmalarında Tıbbi Tanıtım Mümessillerine, Bölge Satış Müdürlerine, Ürün Müdürlerine, Tanıtım Müdürlerine ve Ulusal Satış Müdürleri’ne eğitimler verdi.

İş dünyasında, Pazarlama ve Satış ekiplerine, Bölge yöneticilerine, merkez kadro yöneticilerine eğitim veren Değişim Danışmanlığın (Change.gen.tr) kurucusu Döven, Üsküdar Üniversitesi tarafından açılan Dünya genelinde 22. Nöropazarlama yüksek lisans programından mezun olan ilk 4 Nöromarketing uzmanından biridir. Bunun yanısıra St.Clement’s Universitesi Temel Psikoloji online eğitim programını bitirmiştir.

2015 yılından bu yana Türk Eczacılar Birliği Akademi Eğitmenliği ve Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyeliği görevlerini sürdüren olan Döven,  kongre, sempozyum ve toplantılarda iletişim, davranış modelleri, nöropazarlama, nörosatış, motivasyon, liderlik, pazarlama ve satış konularında konuşmacı olarak yer almaktadır.

2016-2017 öğretim yılında Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde Eczacılık İşletmeciliği dersi verecek olan Döven, Bizim Eczacı Akademi kurucu üyeliği ve aynı zamanda Eczacı Dergisi yazarlığını ve Genel Yayın Yönetmenliğini sürdürmektedir.

Evli ve iki erkek çocuk babasıdır, İngilizce bilmektedir.

EĞİTİMLER