Osman İllez

Osman İllez

Osman İllez, 1961 yılında Ankara doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini İzmir’de tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü, Finansman Anabilim dalından 1984 yılında mezun oldu. Aynı yıl gittiği New York Universitesi’nde lisan eğitimini tamamladıktan sonra, New York City University Brooklyn College’da Ekonomi üzerine Master derecesini 1987 yılında tamamladı.

Bu arada Amerika’da Leather Fashions Limited Şirketine bağlı olarak New York ve Chicago’da Deri mamulleri toptancılığında yönetici olarak 3 yıl çalıştı. 1990 yılında askerlik görevini yapmak için döndüğü Istanbul’da Fame City’den teklif gelince 4 yıl Fame City İzmir Şubesi İşletme Müdürlüğü görevinde bulundu. 1994-1999 yılları arasında Balli – Bayraktar Grupta Dış Ticaret Müdürlüğü yaptı. 1998 Yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak girdiği Bayraktar Gayrimenkul Geliştirme A.Ş.’de 1999 yılından beri Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. 1997 yılında açılan Outlet Center İzmit, Bayraktar Gayrimenkul Geliştirme A,Ş. tarafından yönetilmektedir.

Osman İllez, 2006 yılı Şubat ayında ICSC tarafından verilen CSM (Certified Shopping Center Manager) sertifikasını taşımaktadır. 2007 yılından itibaren ICSC (International Shopping Center Manager) tarafından düzenlenen School for Profesionals da yurt içinde ve yurt dışında dersler vermektedir. 2013 yılından beri CRX (Certified Retail Property Executive) sertifikasını kullanmaktadır.

AVM’lerde Bütçeleme ve Kiralama Yönetimi, ( Accounting Budgets and Lease Administration), Varlık yönetimi ve Takımdaşlık, (Team Approach to Asset Management), Temel Kiralama Dili ve Temelleri, (Basics of Leasing and The Lease Language), Gelişmiş Kiralama Stratejileri (Advanced Leasing Strategies) ve Kira Yönetimi ( Lease Administration) uzmanlık alanlarıdır.

2000 yılından beri bir çok sektör dergisinde makaleleri yayınlanmaktadır.

JTR Global School for Professional Development, Design and Construction Institute, ICSC European Retail Property School ve AA Perakendecilik Okulu Özyeğin Üniversitesi gibi kurumlarda ders vermektedir.

Hobileri arasında koleksiyonculuk Eski Para (Numismatik) ve Fotograf makinesi koleksiyonu yapmaktadır.

Evlidir, iki çocuğu vardır.

EĞİTİMLER