Neşe Cesur

Neşe Cesur

Neşe Cesur, 1980 yılında İstanbul’da doğdu.Özel Selim Pars Fen Lisesi’nden sonra, İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun oldu. Bitirme tezini Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalı’nda yazdı.

Çeşitli ilaç şirketlerinde (Fako, Bayer) mikrobiyoloji laboratuvarı ve ruhsatlandırma gibi farklı departmanlarda çalışmalarda bulundu. ’’Ruhsatlandırma Uzmanı’’ ve ‘’Satışta Akrobasi’’ eğitimi aldı. Bir süre klinisyenlik yaptıktan sonra gıda sektöründe farklı alanlarda (satış pazarlama, idari işler, satın alma) çalışmaya devam etti. Bulunduğu şirkette Ar-Ge çalışmaları yapmakta, gıda güvenliğini sağlayarak kalite kontrol müdürü görevine devam etmektedir. Aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerinde görev almaktadır.

Kişisel gelişim, sağlıklı yaşam ve dans etmek özel ilgi alanladır. Güvenilir gıda tüketiminin insan sağlığı ve davranışları üzerine olan etkisini araştırmış, bu konuda edindiği bilgi birikimini insanlarla paylaşmak, danışmanlık vermek amacı ile Kadir Has Üniversitesi ve Yaşam Atölyesi ‘’Kişisel Dönüşüm Danışmanlık Eğitmenlik’’ programına katılmış ve mezun olmuştur.

Çeşitli kurumlarda eğitimlerine halen devam etmektedir.

Bir oğlu vardır.

KONFERANS