necla konukcu

Necla Konukcu

Necla Konukcu, 1971 yılında İstanbul’da doğmuştur. İTÜ Elektronik mezuniyetinin ardından, Waltham Forest College London’da “Business English” eğitimi almıştır.

1994 yılında başladığı kariyer hayatında ilk olarak Ulusoy, ardından Profilo Telra şirketleriyle başlayan iş hayatı, kurumsal firmalarda farklı pozisyonlarda aldığı görevlerle üst düzey yöneticiliğe kadar ulaşmıştır.

2001 – 2015 yılları arasında Kobilere, “Yönetim ve İş Geliştirme Danışmanlığı” hizmetleri veren Konukcu, başta yeniden yapılanma olmak üzere, İK Aktivasyonları, Stres ve Çatışma yönetimi (Takım uyumu), Zaman Yönetimi gibi yönetim danışmanlığının tüm dallarında kurumsal eğitimler vermektedir.

İş hayatında gösterdiği üstün performansa ve kariyerindeki hızlı ve istikrarlı yükselişe rağmen, içindeki arayışın ne olduğunu keşfetmenin peşine düşen Necla Konukçu, sayısız ülkeye yaptığı seyahatlerde, bavuluna bambaşka kültürlerden topladığı bilgilerle döner. İnsanlara olan sevgisi, dışa dönük kişiliği sayesinde, gittiği her yerde tanıştığı çiftlerle yaptığı görüşmelerin sonucu onu tek bir teze götürür; “İlişkinin dili evrenseldir!” Dil, din, kültür, ırk vb. farklılıklar, söz konusu olan çiftler arasında yaşanan sorunlarsa bir anlam ifade etmemektedir. Sözgelimi; Fransız bir çiftle yaptığı görüşmede karşılaştığı problemlerle, Amerikalı bir çiftin yaşadıkları neredeyse aynıdır. Bu birikimlerinden yola çıkarak, daha çok insana nasıl ulaşabileceğini bulmaya çalıştığı bir dönemde, “Aret Vartanyan’la Yaşam Atölyesi” karşısına çıkar. Buradan “Kişisel Dönüşüm Eğitmenliği ve Danışmanlığı” eğitimini başarıyla tamamlayarak mezun olur.

ICF (Uluslararası Koçluk Sertifikası)na da sahip olan Konukcu, çift danışmanlığı, kişisel danışmanlık ve verdiği kurumsal eğitimlerin yanında; hayata geliş amacımızın öğrenmeye ve deneyimlemeye dayalı olduğu mottosuyla bireysel gelişimini de durmaksızın sürdürmektedir.

Tüm bunların yanı sıra; yamaç paraşütü, dalma, kayak, yüzme, tenis, yelkenli kullanmak gibi çok sayıda sporla ilgilenmek  adeta Konukçu’nun yaşam enerjisinin kaynağı olmuştur.