murat atilan

Murat Atilan

Murat Atilan, 1972 yılında Almanya’da doğdu. 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu. Yapı Kredi Bankası’nda başlayan bankacılık deneyiminden sonra kariyerine Unilever’de FMCG Satış-Pazarlama deneyimi ile devam etti.
Daha sonra Kopaş Kozmetik’te Pazarlama Departmanı’nda saç boyası, cilt bakım ve parfüm kategorilerinden sorumlu olarak çalışmaya başlayan Murat Atilan 2005-2007 yılları arasında Dalin Bebek Bakım Pazarlama Müdürlüğü yaptı ve 2007 yılında şirketin tüm kişisel bakım ve bebek bakım kategorilerinden sorumlu Pazarlama Direktörü oldu.

Sonrasında Pazarlama Direktörlüğü görevine ek olarak şirketin satış yönetimini de üstlendi.

20 yılı aşkın sürede çeşitli pazarlama ve satış alanlarındaki yöneticilik deneyiminin ardından, kariyerine kozmetik sektöründe start up girişimde Yönetici Ortak olarak devam etmiştir.

Profesyonel iş yaşamının dışında 2010 yılından itibaren çeşitli kurumsal eğitim şirketlerinde eğitimci olarak görev almıştır.

Bahçeşehir Üniversitesi’nde MBA ve yüksek lisans öğrencilerine stratejik pazarlama dersleri vermeye devam etmektedir.

Stratejik Pazarlama ve Uygulamaları, Fiyatlandırma Stratejileri, Pazarlama Planı Entegrasyonu, P&L Yönetimi, Key Account Müzakere Yönetimi uzmanlık alanları arasındadır.

Boğaziçi Üniversitesi’nin Mentorluk Programında da gönüllü olarak Mentorluk yapmaktadır.

Murat Atilan, İngilizce bilmekte, evli ve bir çocuk babasıdır.

Bisiklet, koşu ve triathlon sporları ile ilgilenmektedir.

EĞİTİMLERİ