Fuat Bozak

Fuat Bozak

Fuat Bozak, 1960 yılında dünyanın en özel şehirlerinden İstanbul’da, Bulgaristan göçmeni bir baba ve Arnavutluk göçmeni bir annenin dördüncü çocuğu olarak doğdu.

Marmara Üniversitesi, İşletme fakültesinden mezun olduktan sonra İngiltere / Birmingham üniversitesinde dil eğitimi aldı. Daha sonra Marmara Üniversitesin’de “Contemporary Business Managment “ programını tamamlayıp, MBA derecesi aldı.

Fuat Bozak, sırasıyla Netaş, Mensucat Santral A.Ş., Sanko A.Ş., Positive Tekstil ve Dost İnşaat, Coliseum Şirketlerinde orta ve üst düzey yöneticilikler yaptı.

Fatih Gelenbevi Ortaokulunda başlayan İzcilik faaliyetleri ile edindiği doğa sevgisi sayesinde doğal yaşamı tanıma, doğa-insan ilişkisi konularında çalışmalar yaptı ve tüm yaşamı boyunca doğayı rehberi olarak gördü. Profesyonel hayatında çalışmalarını doğa rehberliği ile yürüttü. Ayrıca yine bütün hayatı boyunca iç içe olduğu; çocukluk yıllarında, Judo, Basketbol, Atletizm ile başladığı spor faaliyetlerini dağcılık çalışmaları yaparak devam ettirdi. Türkiye’nin belli başlı dağlarına çeşitli yaz ve kış çıkışları yaptı.

Lise dönemlerinde Bakırköy Halk evinde tanıştığı Kılıç-Kalkan dansı ile Folklorik danslar konusunda bir ekol oluşturan Anadolu Folk Topluluğunun bir parçası oldu ve uzun yıllar boyunca 4 kıtada 28 ülkede yapılan Halk dansları festivallerinde ülkemizi temsil etme şansını yakaladı.

35 yaşında, triatlon sporu ile tanışmasının ardından, maraton, dağ ve yol bisikleti, macera yarışları, açık deniz yüzme yarışlarına katılmaya başlamış ve halen devam etmektedir. Söz konusu dallarda çok çeşitli dereceler elde etmiştir. Triatlon federasyonunda, kuruluşundan itibaren yöneticilikler ve İstanbul il temsilciliği görevlerini yaptı. Uluslararası triatlon koçluğu sertifikası sahibi olup, ulusal ve uluslararası spor müsabakaları organize etti ve yönetti.

IHRSA (Uluslararası Sağlık, Raket ve Spor Kulüpleri Birliği) üyesi olarak uzun yıllar sağlık, spor ve spor kulübü yöneticiliği konferans ve seminerlerine katıldı.

Uzun yıllar boyunca edindiği iş, spor, yöneticilik ve doğal yaşam tecrübelerini verdiği liderlik, yaşam koçluğu, yöneticilik seminerleri ve eğitimleri ile paylaşmaktadır.