Erhan Tatlıdilli

Erhan Tatlıdilli

Erhan Tatlıdilli, 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Adile Mermerci Anadolu Lisesi’nden sonra Kocaeli Üniversitesi Matematik Bölümü’nde iki yıl okuyup İstanbul Kültür Üniversitesi Matematik-Bilgisayar Bölümüne geçiş yapmıştır. 2010 yılından beri Penguen dergisinde karikatür çizmektedir.2013-2015 yılları arası Hürriyet gazetesinin Kampüs ekinde karikatür çalışmaları yayınlanmıştır. Penguen çizerleriyle birlikte “Penguen Çocuk” kitabını çıkartmıştır.

Sevilay Kuru’nun yazdığı ve kendisinin çizdiği “Jaguar Polly ve Sugar” isimli çocuk kitabı vardır. İstanbul Kültür Üniversitesi Matematik-Bilgisayar bölümü mezunu olan Erhan Tatlıdilli, eğitime ve matematiğe olan düşkünlüğü sebebiyle Yıldız Kolej’inde matematik dersleri, Özel Şişli Terakki İlkokulu’unda ‘karikatür ve yaratıcılık’ dersleri vermektedir.

“İletişim Sanatları” üzerine master yapmaktadır.

Ocak 2015 tarihinden itibaren M.K. Perker ile birlikte Penguen dergisinde yayınlanan “Eski Sevgili” isimli çizgi-hikayeye hayat vermiştir. Süper Penguen çocuk mizah dergisinde  “eğlenceli matematik” adı altında matematik ve mizahın birleştiği bir köşe yapmaktadır.

Kanaltürk, Show TV ve TRT1 gibi televizyon kanallarına skeç ve metin yazarlığı yapmaktadır. “Garanti Bankası, Webtures, Çadem Psikoloji, Otomobilen, Rafinera, Elemanuzmani.com, Enuygunkredi.com, SeoHocasi, İKÜ” firma ve kurumlarıyla çizgisel reklam alanında çalışmalar yapmıştır.

ORGANİZASYON