Aytunç Çubukçu

Aytunç Çubukçu

Aytunç Çubukçu, 1971 yılında Zonguldak’ta doğdu. Kartal Ticaret Lisesi’nden sonra, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu ve son olarak 2011 de TÜRMOB sınavlarını başarı ile tamamlayarak İSMMMO’ na kayıtlı SMMM ünvanı aldı.

1988 yılında Denizcilik Sektöründe faaliyet gösteren bir işletmede ilk Muhasebecilik deneyimi ile iş hayatına başladı. 1990 yılında Sağlık söktöründe faaliyet gösteren bir işletmede maliyet muhasebesi konusunda deneyim kazandı.

Üniversite öğreniminden sonra STFA Holding – Compass Group PLC ortaklığı bünyesinde Hizmet (Catering) sektöründe faaliyet gösteren firmalarında 12 yıl çeşitli kademelerinde, Maliyet muhasebesi, Finansal Raporlamalar, vergi, iç denetim, şirket satınalmaları ve konsolidasyonun sağlanması, Konsolide raporların hazırlanması, Holding raporlarının konsolidasyonu, IFRS, UFRS, Enflasyon muhasebesi gibi tüm çalışmalarda görev aldı. Genel Muhasebe, Maliyet Muhasebesi, Vergi, Finans, IFRS, UFRS konularında uzmanlaştı.

2008-2016 yılları arasında Otomotiv sektörü ve FMCG-Lojistik, Satış ve Pazarlama sektöründe Mali ve İdari İşler Direktörü olarak görev yaptı. Görev süreleri içinde Şirketlerin Hesap Planlarını Uluslar Arası Standartlarda yapılandırılmasını sağlamak, Dağıtım anahtarları oluşturarak raporlamaların sistemsel hale getirilmesi, T.T.K’ na uygun yapılanmaların gerçekleştirilmesi, UMS ve UFRS’ ye uyumlu hale getirilmesi, Bütçe Yönetimi ve gider disiplinlerinin oluşturulması, Finansal analizlerin yapılması ve Nakit Akış Raporlarının hazırlanması ve yorumlanması, Genel Kabul Görmüş Muhasebe Standartlarına uygun sistem oluşturulması, Maliyet muhasebesine uygun şirket muhasebe alt yapısının oluşturulması, Bilanço ve K/Z Tablolarının hazırlanması, analizleri ve yorumlanması, mesleki konularda uzmanlaştığı alanların başlıcalarıdır.

Süreç Geliştirme ve Toplam Kalite Anlayışı, Geleceğe Hazırlanmak, Yenilikçilik, Koçluk Uygulamaları, Antrenörlük Becerileri, Kişisel Gelişim, Personel Yönetimi ve İşe Alma Teknikleri, UMS ve UFRS Eğitimi, Enflasyon Muhasebesi, Bütçe Planlama ve Nakit Akış tabloları, İleri Düzey Muhasebe Teknikleri ve Uygulamaları eğitimlerine katılmıştır.

Trekking, seyahat etmek, yüzmek, başlıca hobileri arasındadır.

Evlidir ve bir kızı vardır.

EĞİTİMLER