alpbeyce2

Alp Beyce

1965 yılında Ankara’da doğdu.  1983 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’ni, 1988 yılında da O.D.T.Ü. İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi.

1987’de part-time olarak İstanbul’da bulunan Baltac Turizm ve Seyahat Acentası’nın Ankara ve Kapadokya operasyonlarında Bölge Temsilcisi, O.D.T.Ü.’den mezun olduktan sonra da aynı şirkette Alanya Bölge Müdürü olarak çalıştı. 1990’da tamamladığı askerliğinden sonra Baltac Turizm’e geri döndü ve 1998-2002 arası satıştan sorumlu Operasyon Müdürlüğü, 2004 Haziran sonuna kadar da Danışmanlık yaptı.

Turizm sektöründe çalıştığı sırada Amerikalı ve İngiliz 60 yaşının üstündeki turistlere 2 yıl süreyle “Çağdaş Türkiye” konulu dersler verdi ve 1995-2002 yılları arasında eğitim ve oryantasyon toplantılarını sundu. Sektörün eğitilmiş eleman ihtiyacını dikkate alarak turizm sektörüne satış, müşteri hizmetleri ve operasyon konularında eğitimler verdi.

2003 yılı başında MinT Prodüksiyon Ltd. Şti.’nin bir kuruluşu olan MinT Eğitim bünyesinde geliştirilen bir proje olan Informative Drama’nın pazarlanması için Satış Temsilcisi ve Eğitmen olarak çalışmaya başladı.  Ayrıca aynı kuruluşta “Kadın Her Zaman Haklıdır”, Çocuklar Duymasın”, “En Son Babalar Duyar”, “Anadolu Kaplanı”, “Sonradan Görme” ve “OKS Anneleri” dizilerinde, eğitim filmleri ve dramalarında yapım koordinatörü, senarist ve oyuncu olarak görev aldı.

2005 Yılından beri Performans ve 2008 yılından bu yana ADS ortağı olan Alp Beyce, 1995 yılından bu yana eğitmenlik kimliğini büyük bir başarı ve zevkle sürdürmekte olup, başta Satış, Müşteri İlişkileri, İletişim, İlişki Yönetimi ve Takım Çalışması olmak üzere daha pek çok konuda yetkinlik gelişimi için eğitimler vermektedir.

2009-2010 yılları arasında Trakya Üniversitesi’nde Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik ile Bankacılık Bölümleri öğrencilerine öğretim görevlisi olarak Halkla İlişkiler ve İletişim Teknikleri dersleri verdi.

2009 yılında başladığı 130 saatlik ICF (International Coach Federation) akredite eğitimini 2013 yılında tamamlayarak Koçluk Sertifikası’nı almış olan Beyce, ICF Türkiye Denetleme Kurulu üyeliği yapmış, ICF Türkiye – Yenibirİş bünyesinde gönüllü koç olarak görev almış, halen bireysel ve kurumsal koçluk ve koçluk eğitimi faaliyetlerini sürdürmektedir.

Çok iyi derecede İngilizce ve orta derecede Fransızca bilen Alp BEYCE evli ve 2 çocuk babasıdır.