unnamed

Almila Dalkılıç

Almila Dalkılıç, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ‘Sahne Görüntü Ana Sanat Dalı Tiyatro Dekor Kostüm’ bölümünden mezun olmuştur. London School of Public Relations’dan ‘An Integrated Approach to PR Certificate’ almış ve aynı okulun Halkla İlişkiler bölümünde akademik dersler vermiştir. Uki, Beymen, Home Store gibi firmalarda Dekoratör olarak çalışmıştır. TGRT, İstanbul FM, Medya FM, MTV’de  8 yıl Program Yapımcılığı ve Sunuculuk yapmıştır. MEB Bakanlığı onaylı Haber Spikerliği ve Sunuculuk sertifikasına sahiptir. 7 yıl Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak görev yapmıştır. Müzik alanında Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş ve canlı yarışma performansıyla hem bateri çalıp hem de solo bir şarkıyı seslendirip “En iyi Enstrümantalist” ödülünü alarak, Türkiye’nin ilk ve tek Ödüllü Bayan Bateristi unvanını kazanmıştır. TRT Ses Sınavlarında dereceleri vardır. ATV’de Gani Müjde’nin ekibinde bir sezon boyunca canlı yayında Baterist olarak görev almıştır.  Eurovision Türkiye Jüriliği yapmıştır. Pek çok reklam müziği seslendirmiş olup jingleları tüm radyolarda yer almıştır. (Yataş, Maggi, İstanbul FM, Sandy, Loreal, Şifa Hastanesi, Mercedes Benz vb…)

Ak Parti Siyaset Akademisi’nde Milletvekili adaylarına vermiş olduğu eğitimler sebebiyle Sn.Recep Tayyip Erdoğan’dan, Kadıköy Belediyesi’nde ve Sağlık Polikliniği’nde vermiş olduğu eğitimlerden dolayı Sn. Selami Öztürk’den aldığı teşekkür belgeleri dahil pek cok Teşekkür belgesi, 46 adet Plaketi bulunmaktadır. Bir yıl boyunca sözleşmeli olarak Kadıköy Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk’ün İletişim Danışmanlığını yapmış, sonrasında seçim dönemlerinde farklı Başkan adayları ile çalışmalarına devam etmiştir. Kişisel Gelişim ve Yönetim alanında 32 eğitim başlığında eğitim vermekte olup, uzmanlık alanları Hitabet, Sunum, İkna edici Konuşma, Diksiyon, İletişim, Takım ruhu, Motivasyon, Çalışan Mutluluğu, Zaman & Stres Yönetimi, Protokol, vb. sayılabilir.

AKP, CHP, ATO, TİMDER, TİMKODER, TÜMSİAD, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Belediyesi, Üsküdar Belediyesi, Kağıthane İlçe Teşkilatı, Siyaset Akademisi, Esenyurt Belediyesi Zabıta Birimi, Beykoz Belediyesi, Beyoğlu Belediyesi, Tuzla Belediyesi Zabıta Birimi, TCDD, İETT, ÖHO, İBB, Acıbadem Sağlık Grubu, Dünya Göz Hastaneleri, Anadolu Sigorta, TEB, Evyap, İDO, İBB Ulaşım A.Ş, İBB Spor A.Ş, AYEDAŞ, Puma, ECA-Serel, Türk Telekom, Marmara Ve Boğazları Belediyeler Birliği, TPAO,Bioder, SİNPAŞ GYO, Sun-Express, Kayseri Gaz, Hisar İntercontinental Hospital, Vakıf Emeklilik, Thyssenkrupp, Kadıköy Belediyesi Sağlık Polikliniği, Şahinler Holding, Mado, Chevy Mermerler Otomotiv, BUYAKA Avm-MALTEPE Park AVM, Komşu Fırın, Banvit, Kanal D, Mercedes-Benz, Unilever, Namet,Arkas Holding, Ayvaz…Eğitim Referans örnekleridir

20 yıldır Kişisel Gelişim Uzmanı-Yazar olarak seminerler verirken Konferans ve Zirvelerde Konuşmacı / Sunucu olarak yer almaktadır. 8 yıldır TİMDER AKADEMİ’de Kişisel Gelişim Seminerleri vermektedir, Değerlendirmeler sonucu Katılımcı Memnuniyet oranı en yüksek Eğitmendir. Eğitim uygulamaları ve oyunlarının en büyük özelliği tamamen özgün ve başka eğitimlerde kullanılmamış olmasıdır.

Timder dergilerinde 7 yıldır Kişisel Gelişim yazıları yayınlanmaktadır. Hitabet Koçu olarak özel eğitimler vermektedir.

Elma Yayınevi tarafından yayınlanmış ‘İletişimde İletişim’ adlı bir kitabı bulunmaktadır. “Karizma” konulu ikinci kitabı baskı aşamasındadır