alikirman1

Ali Kirman

Orta öğrenimini TED Ankara Koleji ve İngiliz Erkek Lisesi (EHSB)’de, yüksek öğrenimini İngiltere’de, University of The West of England (UWE)’de ekonomi dalında B.A Economics derecesi alarak tamamladı.

İş yaşamına Koç Grubunda satış temsilcisi olarak başladı. Çokuluslu şirketlerde orta ve üst düzey yönetici kademelerinde çalıştı. Bu süre zarfında yurt içinde ve dışında birçok seminer ve kursa katıldı.
1991 yılında kendi eğitim ve danışmanlık şirketini kurdu. Kendi özel programlarını hazırladı ve sunmaya başladı. “Satış Becerileri Kazanma ve Geliştirme”, “Müşterilere Gerçek Hizmeti Sunma”, “Satış Ekiplerinin Yönetimi”, “Gruplar Karşısında Etkin Konuşma ve Sunum Becerileri” konularına yoğunlaştı.

Yerli ve çok uluslu markaları temsil eden şirketlerin dönemsel satış, ürün lansman, distribütör-bayi-yetkili satıcı-yetkili satış noktaları, iş-çözüm ortakları toplantılarına konuşmacı olarak katılmakta, yaratığı sıcak ve dinamik ortamda dinleyicileri bilgilendirmekte ve motivasyonlarını yükselterek başarıya yönlendirmektedir.

Bugün otuzu aşkın sektörde sayısı üç bini aşan eğitim seminerleri ve konferanslar veren Ali Kirman’ın seminer ve konferanslarına katılanların sayısı 35.000’e ulaşmıştır.

1997 yılında, ‘Satışta Profesyonellik’ adlı ilk kitabı yayınlandı ve Türkiye’nin en çok satan, bir Türk yazar tarafından yazılmış ilk satış kitabı olmayı başardı. 2002 yılında ‘Satışı Cepheden Yönetmek’ adlı ikinci kitabı ve 2008 yılında ‘Bir Konuşma Yapar mısınız?’ adlı üçüncü kitabı yayınlandı. Bu üç kitabı yeni basımlarına hazırlanmaktadır.

Ali Kirman, bir enduro motosiklet kullanıcısıdır. Yurtdışı motor gezilerine çıkar. Latin ve klasik müziğe özel ilgisi vardır. Klasik ve Flamenko gitar çalar. Bisiklete biner ve düzenli spor yapar.