Alev Türkkan

Alev Türkkan

Alev Türkkan, 1973 yılında İstanbul’da doğdu. Şehremini Lisesi’nden sonra, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu.

İş hayatına liseyi bitirdikten hemen sonra başladı. Bir mühendislik firmasında 1 yıl asistanlık yaptı. Hayali mühendisi olmaktı. Eğitim sistemi onu bir işletmeci yaptı. Ama bir mühendis gibi çalıştı, analizci ve detaycı özelliklerini böyle kazandı.

1995-1996 üniversite yıllarında “Part-Time” olarak bir gıda firması için ürün tanıtımına, müşteri beklentilerinin araştırılmasına ve satışa yönelik çalışmalar yaptı. Veri topladı, raporladı.

1996 yılında mezun olduktan sonra ikinci okulu olacak olan köklü bir gıda firmasında İşletme Müdürü asistanı olarak çalışmaya başladı. İki yıl süresince Tedarik ve Satınalma konularında uzmanlaştı, Pazarlama, Yeni ürün geliştirme konularında tecrübe kazandı.

1998 yılında Kozmetik sektörlerine geçti. Bu sektörde 16 yıl boyunca Satınalma, Tedarik Zinciri ve Üretim bölümlerinde yönetici olarak çalıştı.

En son görevi L’Oreal Türkiye Üretim tesislerinde 5yıl boyunca yürüttüğü Üretim Müdürlüğüdür.
Temmuz 2014 itibariyle Eğitmen ve Danışman olarak çalışmaya karar verdi ve Yasemin Sungur’dan 6ay süren eğitim aldı.

2015 yılında perakende sektöründe bir firmanın eğitim ve danışmanlık projesinde yardımcı eğitmen ve danışman olarak aktif görev yaptı.

Sektörel seminer ve konferansları yakından takip etmekte ve bunları Martı web blog dergisinin bir yazarı olarak Martı okuyucuları ile paylaşmaktadır.
2 yıldır “Kitap ile Sohbet” üyesidir.