25d2e5

Ahmet Ekiz

Ahmet Ekiz, İstanbul’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Programlaması ve Öğretimi Bölümünden davranış bilimci ve eğitim programı geliştirme uzmanı olarak mezun oldu. Akademik hayatı süresince Performans Değerlendirme, Kariyer Yönetimi ve Eğitim & Geliştirme gibi sistemlerin, şirket politika ve stratejileri doğrultusunda şekillendirilmesi ve kuruma özgüleştirilmesi konularında çalışmalarda bulundu.

YÖN Eğitim & Danışmanlık, ENDİ Mağazacılık A.Ş., NATO / KFOR Kosova Türk Barış Gücü, FORD OTOSAN Otomotiv Sanayi A.Ş., BOYNER Büyük Mağazacılık A.Ş., UZEL HOLDİNG gibi kurumlarda çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı.

Satışların Artırılması ve Hizmet Sunmada Becerilerinde, Ekip Bilinci ve Aidiyet Duygusu Oluşturulmasında, Yönetimsel Becerilerin ve Liderlik Özelliklerinin Geliştirilmesinde, İletişim Kültürü Oluşturmada, Çatışma ve Kriz Yönetimi gibi konularda uzmanlaştı.

Son on senede 200’e yakın ulusal ve uluslararası firmaya kurumsal danışmanlık ve eğitmenlik desteği verdi. Bu süreçte 75000 den fazla katılımcının bizzat eğitimlerinde rol aldı. Kurumların yönetim uygulamalarında ve profesyonelliğe sıra dışı bakış açıları getirdi.

EKİZ, yönetsel felsefesini “Çalışan, müşteri ve firma yönetiminin mutluluğu” üzerine kurmuş; temel çıkış noktasını ise “Sıradan davranışlarla, sıra dışı başarılar elde edilemez” şeklinde özetlemektedir.

Evli ve bir çocuk babası olan EKİZ Tekel Spor’ dan lisanslı kürekçi ve motorsiklet tutkunudur.